– Szerokie grono polityczne zarzuca internautom brak znajomości treści umowy ACTA. Zarzut ten równie dobrze można przedstawić posłom, którzy jak zostało stwierdzone sami nie wiedzą, za czym głosują tu odwołuje się do wypowiedzi pana Marka Migalskiego. Takie działanie ze strony rządu oznacza działalność na szkodę Państwa. Zapewnia, iż internauci są o wiele bardzo obowiązki i w przeciwieństwie do posłów zapoznali się z treścią aktu, przeciw któremu występują.

– Nawiąże teraz do wypowiedzi pana Romana Kuźniara, za protestami stoją „ciemne interesy”, stwierdzenie tego typu jest równie irracjonalne jak stwierdzenie jakoby za działalnością kościoła stał szatan. Natomiast biorąc pod uwagę niejasność oraz ogólnikowość ACTA można śmiało stwierdzić, iż za podpisaniem przez rząd tej umowy stoją „ciemne interesy”. Tak, tak drodzy rządzący ta hipokryzja, aż gryzie w oczy. Tym bardziej ją widać po wypowiedziach takich jak pana Boniego, iż „ACTA nic nie zmienia w Polskim prawie”. W takim razie, po co podpisywać makulaturę?

– Przechodząc dalej sama walka z piractwem nie stanowi podstawy protestów. Protesty miały i będą mieć miejsca ze względu na fakt, iż dostawcy Internetu będą zobowiązani do sprawdzania treści pakietów danych. Zaznaczę tu, iż narzędzie pozwalające na kontrole pakietów danych pozwala na przechwytywanie haseł, co za tym idzie znacząco zmniejsza to bezpieczeństwo bankowości internetowej. Idąc dalej nie zgadzamy się, jako ludzie wolni by na podstawie odmieniania popełnienia przestępstwa nasza dane były przekazywane prywatnym instytucjom.

– ACTA w swym nieprecyzyjnym zapisie używa określenia „własność intelektualna”, określenie te jest niesamowicie rozległe, co za tym idzie dokument posiadający takowy zapis daje ogromne pole interpretacji jego treści. Szkodliwość tego zapisu polega na ograniczeniu rozwoju kulturowego i technicznego w obawie przez naruszeniem „własności intelektualnej”

– ACTA jest również szkodliwa dla gospodarki oraz zdrowia publicznego, gdyż zapisy ACTA umożliwiają blokowanie produkcji różnego rodzaju zamienników od części samochodowy, poprzez nasiona roślin rolnych na lekach generycznych skończywszy. Stan taki doprowadzi do skrajnego zubożenia społeczeństwa, poprzez likwidacje miliomów miejsc pracy oraz wzrost cen żywności i leków.

– Pan Premier Donald Tusk wspomniał, o konieczności wprowadzania niepopularnych ustaw. My Polacy rozumiemy, iż dla dobra Rzeczpospolite trzeba czasem ponieść pewne koszta, pozwoliliśmy na podwyżki podatków, pozwoliliśmy na odebranie wielu ulg, z zaciśniętymi zębami znosimy agonalny stan służby zdrowia, z dnia na dzień zaciskamy pasa gdyż ceny rosną, znosimy fakt odbierania przez państwo większości ciężko wypracowany pieniędzy jak i wiele innych upokorzeń dla dobra Rzeczpospolitej. Jednak NIE POZWOLIMY na odebranie wolości słowa, NIE POZWOLIMY na kranie za domniemanie winy, NIE POZWOLIMY na zamykanie stron internetowych na bazie domysłów, NIE POZWOLIMY by USA pchało się do naszych domów z ich FBI, NIE POZWOLIMY by odebrano nam tańsze zamienniki gdyż na oryginały nas nie stać, NIE POZWOLIMY by nasza myśl techniczna i kulturowa była blokowa w imię „ochrony własności intelektualnej”, NIE POZWOLIMY by ignorowano nasz głos. Panie i Panowie rządzący zapoznajcie się bardzo dokładnie z pkt. 4, art. 1 i 2, rozdział 1 Konstytucji Rzeczpospolitej.

– Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej wyraźnie mówi o obronie swych obywateli, jak widać rząd nie wypełnia tego postanowienia, nie broni obywateli przez bezwzględnymi molochami stojącymi za ACTA.

– Na koniec mogę zapewnić, iż społeczeństwo jest świadome, czym jest ACTA i dla czego powstało. Mogę też zapewnić, iż protesty szybko nie ustaną, a jeśli Panie i Panowie rządzący nie chcecie słuchać woli Obywateli Rzeczpospolitej, to z rozkoszą przyjmiemy waszą dymisje.
New